Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos šventinis renginys Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinyje

Gimtąją žemę žaliu kilimu nuklojo gražuolė vasara, o miestų ir kaimų gatvelės pakvipo liepžiedžiais. Rodos pati gamta pasiruošė iškiliai šventei – Valstybės dienai, kai 1253 m. liepos 6-ąją Lietuvos karaliumi buvo karūnuotas Mindaugas. Karūnavimas užbaigė valstybės susikūrimą, Lietuvą pripažino to meto pasaulis, o mes tai kasmet minime ir kaskart tuo didžiuojamės bei semiamės jėgų iš galingos mūsų tautos istorijos.

Liepos 6-ąją Bernatoniuose įvyko puiki šventė. Vaikučius ir jų tėvelius žaismingai užėmė bei linksmino Švelnūs kaktusai. Pasilinksminę visi sugužėjo į Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinio salę, kur juos pasitiko padalinio ir meno vadovės. Šventinį koncertą lietuvių liaudies dainomis pradėjo Bernatonių bendruomenės folkloro ansamblis „Saulala“ (vad. Rėda Ona Manikienė), visus palinguoti ir polkutę sušokti kvietė kaimo kapelos muzikantai iš Pasvalio rajono kultūros centro Gulbinėnų skyriaus (vad. Alfonsas Andrulis). Po linksmų dainų ir melodijų, 21.00 val. vienu širdies plakimu su viso pasaulio lietuviais buvo sugiedota Tautiška giesmė. Po iškilmingo Lietuvos valstybės himno, šventinį renginį tęsė Paįstrio kult9ros centro Bernatonių padalinio folkloro teatras „Melnyč“ (vad. Virginija Trybienė), o visus vaišintis ir išragauti pačių pagamintų įvairių užkandžių kvietė Bernatonių bendruomenės šauniosios šeimininkės.

Labai dėkojame visiems ir kiekvienam atskirai, kad buvome kartu. Dėkojame renginio dalyviams už šaunius pasirodymus, dėkojame savanoriams už pagalbą, dėkojame Bernatonių bendruomenės šeimininkėms už nuostabias vaišes, dėkojame visiems už šypsenas ,ir už bendrystę.

Ir tegu šviesa ir tiesa mūs žingsnius telydi!

Šventės metu Bernatonių bendruomenė įgyvendino Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą, skatindama sveiką mitybą.

 Informaciją parengė Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinio vadovė Giedrė Rameikienė

Fotoreportažo autoriai Nojus Juška ir Andrius Kubeckas