Juozo Zikaro muziejus

Tik trys kilometrai nuo Paįstrio esančiame Paliukų kaime įsikūręs skulptoriaus J. Zikaro memorialinis muziejus. Tai dar vienas Paįstrio kultūros centro objektas, kuriame vykdoma ir puoselėjama kultūrinė veikla, saugomas žymaus skulptoriaus atminimas.

J. Zikaro vardą labiausiai siejame su „LAISVĖS“ skulptūra, stovinčia Kaune, o skulptorių minime ne tik kaip menininką realistą, bet ir kaip nenuilstantį Lietuvos patriotą.

Aukštąjį mokslą baigęs užsienyje menininkas visgi grįžo gimtinėn ir visą savo gyvenimą paskyrė Lietuvos labui.

Sutvarkytame gimtinės namelyje Paliukų kaime įrengtas skulptoriaus memorialinis muziejus. Apsilankę čia išgirsite pasakojimą apie menininko gyvenimą ir kūrybą, pamatysite fotografijų, kuriose užfiksuoti žymiausi darbai, parodą. Kita ekspozicijos dalis skirta atskiriems skulptoriaus gyvenimo momentams. Moksleiviai, žygeiviai ir visi kiti besidomintys Paįstrio krašto istorija bei kultūriniu paveldu laukiami skulptoriaus J. Zikaro memorialiniame muziejuje. Paįstrio krašto kūrėjai taip pat dažni svečiai skulptoriaus gimtinėje. Visi žino, kad balandžio pabaigoje organizuojamose „Literatūrinėse Jurginėse“ skamba kraštiečių sukurtos eilės bei dainos, ragaujami tradiciniai Jurginių patiekalai. Darželinukams ir moksleiviams irgi netrūksta veiklų. Tai lipdinių ir piešinių parodos, kurios skiriamos skulptoriaus gimtadieniui, vaikų Velykėlės, mėgėjų teatrų pasirodymai per teatrų festivalį „Tiltai“, skautų sueigos ir kt.

Skulptoriaus J. Zikaro memorialinis muziejus nuolat laukia naujų lankytojų darbo dienomis nuo 10 iki 14 val. arba iš anksto susitarus.

JUOZO ZIKARO MEMORIALINIO MUZIEJAUS MUZIEJININKAS
Virginijus Kiršgalvis Tel. 861590967

ADRESAS
Paliukų k., Panevėžio r.

Draugaukime Facebook’e:
https://www.facebook.com/Skulptoriaus-Juozo-Zikaro-memorialinis-muziejus-100674225515652