Valstybės dieną – dovanos gimtai žeimei

Valstybės dieną daukniūniečiai pasitiko atraitotomis rankovėmis ir kastuvais rankose. Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio ir gyventojų bendruomenės „Daukniūnai“ iniciatyva pagrindinė gyvenvietės aikštė apsodinta naujais sodinukais: tujomis, dekoratyvinėmis pušimis, graikiniu riešutu ir klevu, kultūros įstaigos kieme nutūpė dekoratyvinis krūmas. Į talką „Vienybės sodas“ buvo kviečiami visi neabejingi vietai ir aplinkai, kurioje gyvename, norintys mylimą žemę puošti darbais.

„Neseniai aikštėje buvo pastatytas vėliavos stiebas, kur jau plėvesuoja istorinis Vytis, jį apmūrijo, išdailino meistras Albinas Lemežis, tad šį darbą norėjosi įprasminti ir dekoratyviniais augalais, dar labiau puošti aplinką, kurioje vyksta didžiausi Daukniūnų renginiai“, – sakė gyventojų benruomenės pirmininkė Reda Matuzevičienė.

Po darbų kastuvais ir kibirais nešant vandenį, nusiplovę dulkes nuo įkaitusių žandų, daukniūniečiai susirinko Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio kieme, kur vyko protmūšis. Į komandas susiskirtyti dalyviai aiškinosi, kuris turintis daugiau žinių apie Lietuvos istoriją, georgafiją, žymius žmones. Draugiškas vakaro varžytuves apibendrino ne tik gauti saldūs prizai, bet ir Tautiška giesmė nuvilnijusi aplink pasaulį. Stoję į ratą Daukniūnų gyventojai ir svečiai, susikibę už rankų giedojo Lietuvos himną, prisimindami tuos, kurie iškovojo mūsų laisvę ir tuos, kurie dabar kovoja už savąją.

Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė