Daukniūnus apgobė kosminis „Meno fotonas“

Ant sienos mirgantis ateivio veidas, žemės link skriejančios planetos, ranka paliečiami mėnulio krateriai, vėjyje raibuliuojantys kosminės medūzos čiuptuvai, juodųjų dėžių paslaptys ir dar daugiau netikėtumų šį savaitgalį galima aptikti Daukniūnuose, Panevėžio rajone.

Čia lapkričio 3-4 dienomis vyksta tradicija tapęs šviesos festivalis „Meno fotonas“. Jis jau trečią kartą organizuojamas gyventojų bendruomenės „Daukniūnai“ ir Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio iniciatyva. 9 šviesos meno instaliacijos eksponuojamos Daukniūnų gyvenvietės aikštėje po atviru dangumi, dar 10 – Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio salėje.

„Šį kartą dėmesį norėjome atkreipti ne tik į didelius kūrinius, originalias idėjas, bet ir darbų medžiagiškumą. Salėje eksponuojamos rankomis kurtos vidaus patalpų lempos, kurios pagamintos iš pieštukų, bambukų, medžio, metalo, dviračio grandinių bei ratų, žiebtuvėlių, golfo kamuoliukų ir kitų netikėtų daiktų“, – pasakoja Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė.

Užsukusius į kultūros įstaigos patalpas pasitinka renginio idėjos bendraautorius Simonas Spaičys, kuris smalsaujantiems detalizuoja eksponatų kūrybinį procesą.

„Norisi atskleisti ne tik patį rezultatą bet ir pamėginti papasakoti, kaip jis buvo pasiektas. Daugumos šviestuvų gamybos procesas itin vizualus, malonus akiai, pasirinktos neįprastos gamybos technikos ar priemonės. Tam, kad dabar lankytojai galėtų matyti spalvingus kūrinius, buvo nueitas ilgas kelias, kuris taip pat savitai žavus“, – atkreipia dėmesį S. Spaičys.

Šviesos festivaliui „Meno fotonas“ šį kartą jėgas suvienijo ir meno mėgėjai, ir patyrę kūrėjai: Aušrinė Sabaliauskaitė, Mantas Matuzevičius, Simonas Spaičys, Kristupas Zederštremas, Darius Rimeika, Akeksandr Namirov. Visi ekspozicijos kūriniai – gaminti rankomis. Kai kuriems jų pasitelktos priemonės, suteikusios daiktams antrą gyvenimą.

„Tai proga žmonėms ne tik prasiblaškyti rudeniškai melancholišką savaitgalio vakarą, neskubant pasivaikščioti, pakvėpuoti grynu oru, bet ir į daiktus pažvelgti kitu kampu. Neretai tenka išgirsti, kaip lankytojai reaguodami į kūrinius sako, jog patys statybinio glaisto, pieštukų ar atšvaitų nebūtų taip netikėtai, kūrybiškai panaudoję. Tai mūsų būdas kalbėti tvarumo tema“, – sako A. Matuzevičiūtė.

Puoselėjama ir saugaus eismo keliuose tamsiu paros metu tema: kiekvienam lankytojui organizatoriai stengiasi įteikti atšvaitą, kad šie keliaudami namų link būtų pastebimi pro šalį važiuojantiems automobiliams.

Šviesos festivalis „Meno fotonas“ – gyventojų bendruomenės „Daukniūnai“ įgyvendinamo projekto „Faktūros“ dalis. Veiklas finansuoja Panevėžio rajono savivaldybė, kūrybinėmis medžiagomis remia Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Nemokamai apžiūrėti ekspoziciją lankytojai dar gali lapkričio 4 dieną nuo 19.00 valandos iki pat vidurnakčio, adresu Kapinės g. 2, Daukniūnų k.

Organizatorių informacija