Daukniūnuose skambėjo vasariškai lengva, įkvėpiančiai jauna muzika

Bene karščiausią vasaros dieną pirmą kartą įvyko bene karščiausias Daukniūnuose vasaros renginys – jaunų grupių ir atlikėjų muzikos platforma „SKRA-MUZ“.

„Tikriausiai svarstote, ką galėtų reikšti šis žodžių trumpinys? Tai Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio įgyvendinamo projekto, kurį remia Panevėžio rajono savivaldybė, pavadinimo „Skrajojanti muzika“ trumpinys. Prieš porą metų Daukniūnuose vyko jaunųjų bardų konkursas tokiu pavadinimu. Praėjo šiek tiek laiko, idėjos susigulėjo, nuspręsta jaunųjų kūrėjų, norinčių dalyvauti projekte, neriboti muzikos žanru ir stilistika, pakviesti juos laisvai pasidalyti savo sukurtomis ar perdainuojamomis dainomis“, – sako Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė.

Koncerte-konkurse pasirodė trys grupės ir trys atlikėjos. Dalyvių geografija – itin plati. Svečių sulaukta iš Panevėžio miesto, Ramygalos, taip  pat iš Vilniaus. Jaunųjų grupių ir atlikėjų pasirodymus profesionaliai įgarsino Tomas Sutkus su komanda.

„Jaunoms, patirtį dar tik kaupiančioms grupėms bei atlikėjams tai buvo erdvė įgauti patirties, kaip bendraujama su profesionaliais garsistais, pristatyti savo kūryba bei patirti jaudulį prieš lipant į sceną koncertuoti. Patirtis ateina per praktiką, tad norėjome suteikti jaunuoliams patirčių erdvę“, – pastebi A. Matuzevičiūtė.

Po pasirodymų žiūrovai buvo kviečiami balsuoti ir kiekvienai grupei bei atlikėjoms skirti nominacijas. Suskaičiavus balsus paaiškėjo, kad savo kūrybos dainas atlikusiai grupei iš Vilniaus „Granny Dan“ teko „Energingiausio“ pasirodymo nominacija,  grupei iš Panevėžio „MaGviKa“ – „Originaliausio“, grupei „LYJA“ iš Vilniaus, už savo kūrybos dainas lietuvių kalba, teko „Šarmingiausio“,  atlikėjai Rūtai Malciūtei, repavusiai apie Ramygalą –„Ritmingiausio“ pasirodymo nominacija.  „Įsimintiniausios dainos“ nominaciją pasidalijo dainininkės Vakarė Liužinaitė ir Nora Jelizarova, atlikusios daugumai jau žinomus kūrinius anglų ir lietuvių kalbomis.

Pirmasis renginys jaunų grupių bei atlikėjų muzikos platforma „SKRA-MUZ“ – atspirties taškas ir atlikėjams, ir organizatoriams: kai kam tai buvo debiutinis koncertas, kai kam proga kūrybą iš repeticijų perkelti į viešą erdvę, kai kam naujos tradicijos Panevėžio rajone pradžia.

Jaunuolių muzikinius pasirodymus galima išvysti ne tik nuotraukose. Netrukus Paįstrio kultūros centro interneto svetainėje www.paistriokc.lt bus publikuotas koncerto vaizdo klipas.

 

Organizatorių informacija ir nuotraukos