Baigėsi stovykla „Žiniukų vasara: kūrybiškai gamtoje“

Ar žinote, kad dekoratyviniai karveliai žieduojami sulaukę maždaug dviejų savaičių amžiaus? Kad retro automobiliu vadinamas tik tas, kurio visos detalės autentiškos? Kad Burbiškių dvaro parke yra 11 tiltelių ir 15 salų? Kad Šeduvos miestas XVII amžiuje labai dažnai degė, todėl imta reikalauti, jog visi namai būtų statomi su kaminu? Kad Kleboniškių kaime galima apžiūrėti ne tik XX amžiaus gatviniam kaimui įprastą buitį, bet ir pažaisti tuomet vaikų itin mėgtais žaislais?

Iki praėjusios savaitės apie tai mažai žinojo ir vaikų būrys, kuris liepos 17-21 dienomis leidosi į nuotykį „Žiniukų vasara: kūrybiškai gamtoje“. Gyventojų bendruomenės „Daukniūnai“ organizuota vaikų stovykla suteikė mažiesiems vasarotojams galimybę patirtimis, bendravimu, kūrybiniais užsiėmimais įprasminti atostogų laisvalaikį.

Savaitę vaikai pradėjo kūrybinėmis edukacijomis dailės ir videografijos temomis, energijos perteklių naudojo svaidydami kamuolį ir išbandydami Daukniūnų sporto aikštelės treniruoklius, gudrumą ir atkaklumą pritaikė estafetėse, bendraudami bei bendradarbiaudami ne tik slėpė, bet ir ieškojo lobio. Vasarotojų komanda apsilankė Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Daukniūnų filiale, kur bibliotekininkė Aušra Krištaponytė ir jos pagalbininkė Lina Žilinksiatė pamokė vaikus rankdarbių, supažindino su knygų asortimentu bei veiklomis, kurias galima aptikti čia užsukus įprastą dieną.

Ketvirtadienis – ekskursijų diena, kai stovyklos dalyviai sėdo į autobusą ir iškeliavo Šeduvos kryptimi. Čia aplankytas senovinių automobilių muziejus „Retromobile“, kur gidas Laimutis Brunius papasakojo apie eksponatus, pristatė jų istoriją. Iš Šeduvos miesto keliaunininkai patraukė Kleboniškių kaimo buities muziejaus kryptimi: ten aplankytas XX a. būdingas gatvinis kaimas – 28 pastatai, išbandyta keliolika senovinių medinių žaislų, įveikta keliasdešimt suktų laiptų pakopų link trečiojo Kleboniškių malūno aukšto. Aplankytas ir Burbiškių dvaras Radviliškio rajone, kur vaikai apėjo bene visas 15 salų, išbandė 11 tiltelių tvirtumą, įkopė į dvaro bokštą bei apžiūrėjo ir lauko, ir vidaus dvariškas ekspozicijas.

Savaitę apibendrino pačių vaikų kurtų video filmų peržiūra, talentų šou ir išvyka pas Daukniūnuose dekoratyvinius karvelius auginantį Povilą Grigalionį. Jis mažiesiems papasakojo kaip paukščiai prižiūrimi, gryninamos veislės ir dalyvaujama tarptautinėse parodose. Vaikai turėjo galimybę balandžių augintojui užduoti visus rūpimus klausimus, drąsesni paukščius galėjo ir palaikyti. Keli jų su stovyklautojų pagalba tądien buvo ir sužieduoti.

Gyventojų bendruomenės „Daukniūnai“ kartu su Paįstrio kultūros centro Daukniūnu pdaliniu įgyvendintą projektą „Žiniukų vasara: kūrybiškai gamtoje“ finansavo Panevėžio rajono savivaldybė.

Paįstrio kultūros entro Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė