Paįstrio kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Skruzdėlė“

Vadovė: Daiva Kiršgalvienė

Tel. +370 671 99 478
El. paštas paistriokc@gmail.com

Panevėžio rajono Paįstrio kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Skruzdėlė“ vienas geriausių vaikų ir jaunimo teatrų Panevėžio regione. Teatras „Skruzdėlė“ vienija jaunuosius aktorius nuo
14 iki 19 metų amžiaus. Šis kolektyvas yra puiki meninio ugdymo mokykla, ryškus stilius ir įdomi daugialypė veikla bei teatro metodika.

Kolektyvas yra Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų konkurso „Šimtakojis“ daugkartinis laureatas. Teatras ne kartą apdovanotas Lietuvos Respublikos Seimo ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos padėkos raštais. Už ryškiausią Tarptautinį teatrų festivalį „Tiltai“ apdovanotas Lietuvos nacionalinio kultūros centro nominacija „Tegyvuoja teatras“. „Skruzdėlės“ įkūrėjai ir režisierei Daivai Kiršgalvienei paskirta Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos premija „Už aktyvią, kūrybingą veiklą kultūros centruose“.

Nuo 1994 m. užaugo ne viena artistų karta, pastatyta daugiau kaip 30 spektaklių. Daugiausia nacionalinės dramaturgijos. Ryškiausi spektakliai: pagal J. Grušo „Meilė, džiazas ir velnias“,  . Kaškausko „Papreckiai sportuoja“, J. Katkevičiūtės „Marionetės“, M. Pesse „Uždarų durų naktis“, J. Mažeikienės „Išvarymas iš rojaus“, pagal H. K. Anderseno „Mergaitė su degtukais“, R. Lazickaitės ir A. Kireilytės „Plieniniai sparnai“.

Kolektyvo ir jo vadovės iniciatyva kasmet organizuojami kultūrinės edukacijos teatrinio veiksmo projektai, kūrybinės laboratorijos „Mus sujungė teatras“. Rengiamas vienas didžiausių festivalių Panevėžio regione tarptautinis mėgėjų teatrų festivalis „Tiltai“.

Teatras auga kartu su vaikais. Tradicija kasmet žiūrovus pakviesti į premjerą. Pastatyti po 1–2 spektaklius, dalyvauti teatralizuotuose renginiuose, šventėse, kurti literatūrines kompozicijas, dalyvauti Dainų šventės teatro dienos programoje. Teatro aktoriai yra nuolatiniai įvairių renginių, projektų, konkursų iniciatoriai, rengėjai, vedėjai, Lietuvos dainų švenčių dalyviai.

Kolektyvo spektakliai, aktyvi ir inovatyvi projektinė veikla – tai gilių Paįstrio teatrinių tradicijų tąsa, suteikianti kraštui kultūrinį savitumą ir unikalumą.

Repeticijų laikas ir vieta – pirmadieniais ir ketvirtadieniais nuo 15 val. Paįstrio kultūros centre (Jaunystės g. 1, Paįstrio k.).