XII – oji regioninė liaudiškos muzikos kapelų šventė „Mujieja rats“

2024 metų vasario 24 dieną Paįstrio kultūros centras pakvietė į regioninę liaudiškos muzikos kapelų šventę „Mutieja rats”. Ši šventė jau tapo tradicinė. Organizuojama siekiant išsaugoti ir populiarinti liaudiškos muzikos tradicijas ir tarmes.

Šventės šeimininkai Paįstrio liaudiškos muzikos kapela „Gegužinė“, vadovaujama Jolitos Rutkauskienės, pasikvietė net 6 kolektyvus iš įvairių Lietuvos kampelių. Tai: Šeduvos kultūros ir amatų centro liaudiškos muzikos kapela „Užuovėja“, vadovė Evelina Stalgienė; Panevėžio tradicinė liaudiškos muzikos kapela „Raskila“, vadovė Lina Vilienė; Pasvalio r. kultūros centro Daujėnų skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Smiltelė“, vadovas Modestas Samulėnas; Telšių r. Nevarėnų kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Šmukšt“ vadovas Ignas Lukošius; Ignalinos kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Ringė“, vadovė Frančiska Skačkauskienė.

„Mutiejas ratą“ suko ir smagiai vedė etnomuzikologė, etninės kultūros puoselėtoja Lina Vilienė.

Visų kolektyvų pasirodymai buvo labai saviti, atspindintys savo kraštą ir tarmę. Juk vieni kolektyvai priklauso tradicinėms liaudiškos muzikos kapeloms, kiti stilizuotoms, tad ir jų atliktos programos  labai įvairios ir įdomios.

Žiūrovų susirinko pilna salė ir jie visas kapelas priėmė labai šiltai – negailėjo plojimų, kartu smagiai dainavo, lingavo.

Į šventę atvyko LR seimo narė Goda Burokienė ir kiti svečiai. Sveikinimo ir padėkos žodžius tarė: Panevėžio rajono meras Antanas Pocius, Panevėžio rajono mero pavaduotojas Rimantas Pranys, Panevėžio rajono tarybos narė Jūratė Januškienė. Taip pat visus susirinkusius pasveikino Paįstrio seniūnas Virginijus Šležas, o jo įsteigtas prizas šiais metais atiteko Ignalinos liaudiškos muzikos kapelai „Ringė“, Pasvalio r. Daujėnų seniūnas Tomas Krikščiūnas ir jo prizas atiteko Daujėnų liaudiškos muzikos kapelai „Smiltelė“. Paįstrio kultūros centro direktorė Daiva Kiršgalvienė visiems kolektyvams įteikė padėkos raštus ir atsiminimo dovanas.

Šventės rėmėjai: Sigito Momeniškio įmonė „Gurmanas“, Paįstrio kraštiečių klubo „Ąžuolas“ prezidentas Petras Nevulis.

Po gražaus ir smagaus koncerto vyko vakaronė, kurioje ne tik vaišinomės, bendravome, bet ir skambėjo dainos, liejosi geros emocijos. Tad lai „Mutieja rats“ ir toliau rieda ir sukviečia visus kitais metais.

Parengė Paįstrio kultūros centro meno vadovė Jolita Rutkauskienė

Fotografijos Gintaro Lukoševičiaus

Daugiau foto galima rasti čia:

https://www.facebook.com/media/set?vanity=PaistrioKulturosCentras&set=a.416952154196675