Visuomenės sveikatos puoselėjimo programa „Sveikas žmogus – tai harmoninga ir  brandi asmenybė“

Projekto vykdymo laikotarpis: 2021-06-21 iki 2021-09-15

Projekto vadovė Giedrė Rameikienė, bernatoniukc@gmail.com, tel. 8 656 61 915

Fondas, programa – Panevėžio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektų rėmimo atrankos konkursas

Panevėžio rajono savivaldybės finansavimas – 800,00 Eur

Trumpas projekto aprašymas:

Tikslas – skatinti kuo didesnį Bernatonių kaimo gyventojų fizinį aktyvumą, stiprinti jų fizinę ir emocinę sveikatą bei sudaryti sąlygas kuo aktyviau dalyvauti organizuojamose sveikatinimosi veiklose.

Uždaviniai:

  • Sudaryti sąlygas dalyvavimui visuomenės sveikatos propagavimo programos veiklose.
  • Suorganizuoti 5 jogos ir ritmingo kvėpavimo užsiėmimus.
  • Suorganizuoti 2 paskaitas ir praktinius užsiėmimus apie žolelių naudą žmogaus sveikatai.
  • Parengti paskaitų santrumpą, ją paruošti publikacijai ir su Panevėžio rajono gyventojais ja pasidalyti elektroninėje erdvėje.

Projekto dalyviai susipažino, kas yra joga ir koks svarbus žmogaus sveikatai taisyklingas-ritmingas kvėpavimas. Darydami jogos pratimus patys įsitikino, kaip gerėja asmeninė fizinė  ir emocinė savijauta.

Paskaitų apie įvairias lietuviškas žoleles metu Bernatonių krašto gyventojai sužinojo, kad vaistai gydo nuo vienos ligos, o žolelės nuo visų. Praktinių užsiėmimų metu dalyviai susipažino, kaip ir kada rinkti vaistažoles, kad jos nepakenktų žmogaus sveikatai, o ją tik gerintų.

Projektas sutelkė ir skatino kaimo gyventojų bendrystę, sudarė sąlygas kuo aktyviau dalyvauti veiklose ir pasisemti labai reikalingų žinių apie gerą fizinę ir emocinę sveikatą.