Sūrio niekada nebus per daug!

Iš pieno putos, iš grietinėlės plaktos, sviesteliu teptas, šiek tiek apkeptas, baltai geltonas –  iškilmingai įžengė 2022 metų Sūris – tradicinės Bernatonių šventės karalius. Jį su trenksmu palydėjo meno mėgėjų kolektyvai. Jis aukštai įsitaisęs sėdėjo ir šventę, jo garbei skirtą, akylai stebėjo, ir džiaugėsi, ir didžiavosi tokią šventę matydamas!

Tai buvo 21-oji Sūrio šventė Bernatoniuose – tradicinis rugsėjo mėnesio „pagardas“. Be pagardų viskas būtų prėska. Todėl gyvenimą paskaniname šventėmis, šventes – koncertais, koncertus – vaišėmis, vaišes prieskoniais.

Pagal grožį pasitinka – pagal protą išlydi. Sūrį patiekiant irgi norisi, kad viskas derėtų – ir gražumas, ir gardumas. Todėl šioje, 21-oje, šventėje išrinkome patį gražiausią ir patį gardžiausią sūrį. Pačio gražiausio titulas atiteko Bernatonių bendruomenės suspaustam sūriui „Smakas“, o gardžiausiojo titulą laimėjo Panevėžio III a. universiteto sūris „Mokslas“. Sveikiname ir didžiuojamės laimėtojais!

Pirmoje koncerto dalyje vertinome grožį pagal pagardus. O „pagardus“ suteikė ir Sūrį garbino meno mėgėjų koletyvai: Panevėžio bendruomenių rūmų vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvas „Verdenė“ (vad. Vytautas Petras Murauskas) ir pagyvenusiųjų liaudiškų šokių ansamblis „Linas“ (vad. Zita Rimkuvienė), Vadoklių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Susiedai“ (vad. Alpas Mulevičius), šokių grupė iš Joniškio „Salida“ (vad. Daiva Katinienė), Paįstrio kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Gegužinė“ (vad. Jolita Rutkauskienė), Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinio kolektyvai „Mėtos“ (vad. Giedrė Rameikienė) ir folkloro teatras „Melnyč“ (vad. Virginija Trybienė).

Vaikučius linksmino ir įvairiomis veiklomis užėmė Ramygalos kultūros centro jaunimo kolektyvas.

Antroje koncerto dalyje sveikino laimėtojus ir  visus šokti kvietė populiarioji muzikos grupė iš Miežiškių „Pilnatis“ (vad. Lina Kairytė),  toliau programą tęsė simpatiškoji grupė „Vanilinis dangus“ (vad. Virgilijus Valuntonis) ir Sūrio šventę vainikavo jaunimo pamėgtieji TITAS IR BENAS.

Be galo ačiū šventės rėmėjams, garbingiems svečiams, dalyviams, gausiai susirinkusiems žiūrovams, šauniosioms gaspadinėms, šventės savanoriams.

Ypač ačiū nepakartojamai renginio vėdėjai Audronei Palionienei.

G. Lukoševičiui dėkojame už užfiksuotas nuostabias renginio akimirkas.

          Informaciją parengė Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinio vadovė Giedrė Rameikienė