Šviesesnės ir jaukesnės Daukniūnų padalinio erdvės

Pastariuosius metus galima apibūdinti kaip „atsinaujinimo“. Būtent tokie jie buvo Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padaliniui, kuris beveik keturis mėnesius skendėjo statybinių dulkių debesyje.

2022 metų gegužę, vos baigus eksponuoti Liūdynės kultūros centro inicijuoto projekto „Gamtos labirinte“ raižinių ekspoziciją, prasidėjo Daukniūnų kultūros centro langų atnaujinimo darbai. Buvo išimti visi seni, mediniai, gerokai sutręšę langai ir į jų vietą įstatyti nauji plastinkiniai. Sutvarkytos palangės ir aplink langus esančios sienos.

Vasarą vyko renginiai, koncertai, vaikų stovyklos, kino filmų peržiūros, protmūšiai ir kūrybinės iniciatyvos, tad nė nespėta pastebėti, kaip greitai trys mėnesiai pralėkė, o į Daukniūnų padalinį vėl grįžo statybininkai. Rugsėjį vėl prasidėjo darbai, tačiau ne tik statybos, bet ir griovimo. Išmesta senoji grindų danga, išmontuotos nusidėvėjusios informacinės lentos, išgriauta medinė pertvara, atstojusi sienas, išmontuota sena elektros paskirstymo dėžė. Buvęs tamsus ilgas koridorius ir tys maži kambariukai nusdėvėjusiomis grindimis, tapo atvira šviesia erdve, kuri tinkama ne tik paveikslų ar kitų meno kūrinių ekspozicijoms, bet ir edukacijoms, jaukiems kameriniams bendraminčių susibūrimams.

Darbai baigti lapkričio viduryje. Per du mėnesius sudėtos naujos grindys, nušveisti seni sienų ir lubų dažai, išgriauta sena sieninė spinta ir medinės sienos, išlygintos ir užglastytos mūrinės, atnaujinta elektros instaliacija bei apšvietimas, perdažytos sienos, lubos bei durys.

Erdvė, kuri pasitinka pravėrusius Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio duris, pasikeitė kardinaliai. Lankytojai patenka į šviesią, atvirą, įkvepiančią patalpą, kuri spinduliuoja laukimu: naujų susitikimų, koncertų, spektaklių, vakaronių, parodų ir, svarbiausia, visų ateinančių.

Už šiuos atnaujinimus dėkojame Panevėžio rajono savivaldybei, kuri finansavo visus statybos darbus.

Iki susitikimo atsinaujinusiame Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinyje.

Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė