Šventės „Piniavoje gyventi gera“ atgarsiai

Tik prasidėjus rudeniui Piniavoje nuaidėjo didelis renginys „Piniavoje gyventi gera“. Gyventojų bendruomenė Piniava su gausiu būriu partnerių paminėjo Žirgo, Aukštaitijos metus ir bendruomenės dvidešimtmetį.

Rugsėjo 2-ąją dieną nuo pat ankstaus ryto ant pėsčiųjų tilto rinkosi žvejai į žūklės varžybas. Ne visiems pavyko pagauti gyvenimo laimikį, bet trys prizinės vietos buvo pelnytos garbingai. Geriausias žvejas pagavo neblogą lydekaitę, antrosios ir trečiosios vietos laimėtojus skyrė vos keli gramai laimikio. Tačiau antrosios vietos laimėtojas Motiejus, kuriam vos šešeri, nušluostė nosį patyrusiam žvejui.

Kupiną linksmybių šeštadienį buvo atidarytos net dvi parodos: Tautodailės darbų paroda bendruomenės namuose ir kūrybinių tapybos darbų paroda Piniavos alėjoje po atviru dangumi šalia upės.

Tautodailės darbus parodoje pristato darbščios moterys gyvenančios ir kuriančios daug metų Piniavoje. Puikių nėrinių, floristikos dirbinių, kalėdinių žaisliukų ir papuošalų, tapybos darbų parodą galima lankyti visą rugsėjo mėnesį.

Į lauko parodos pristatymą sugūžėjo daug žiūrovų. Kiekvieną kūrinį pristatė patys autoriai. Tema visiems ta pati „Piniavoje gyventi gera“. Tapybos darbuose daugelis gali surasti save ar brangią vietą Piniavoje: nuo gyvybės medžio fragmentų, mielo pasisėdėjimo su mylimuoju prie upės, Piniavos moksleivių bendruomenės būrio iki pamąstymų kaip Piniava atrodytų jeigu ji būtų kambarys. Parodą visi kviečiami lankyti ištisus metus, kasdieną.

Bendruomenės suorganizuotas renginys išskirtinis dar ir tuo, jog jo metu vyko ir pasirodymai bei rungtys su šunimis, gražiausio Piniavos katino rinkimai ir net penki žirgų konkūrai. Kaip sako idėjos autorius, Mantas Misevičius, visi liko sveiki, šunys ir katės nesusipyko, kailiai ir nagai liko vietose, žirgų ir raitelių duetai sėkmingai įveikė kliūtis. Sako, kad tą šeštadienį Piniavon sugūžėjo daugiau kaip penkiasdešimt skirtingų šunų veislių atstovų.

Viso renginio metu šurmuliuojanti mugė kvietė ne tik pasipuošti išskirtiniais papuošalais, įsigyti muilo su medumi, ragauti stebuklingų žolynų arbatos, bet ir dalyvauti įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose. Kristinos veterinarijos centras kvietė vaikus ir jų tėvelius išmokti tinkamai pasirūpinti savo augintiniais, Trakiškio žolininkės varė velnius iš galvų, Ramygalos kultūros centro edukatorės mokė keramikos subtilybių, linksmasis šakočių kepėjas leido visiems norintiems prieiti prie krosnies, pasukti rankenėlę ir išmėginti nelengvą kepėjo amatą.

Didelį būrį vaikų sukvietė Ėriškių kultūros centro Kartono teatro spektaklis ir edukacinis užsiėmimas „Alkanas kaip meška“. Po užsiėmimo po Piniavą daug alkanų meškų išsilakstė. Na, o kaip smagiai Piniavos mokyklos-darželio moksleiviai, pasipuošę naujomis uniformomis, šoko ir dainavo, negali paneigti niekas! Mokiniai renginiui ruošėsi net per vasaros atostogas, labai stengėsi. Pasirodymas tikrai buvo puikus.

Visus susirinkusius sveikino ir daug gražių žodžių negailėjo Panevėžio rajono meras Antanas Pocius. Daug nuveikti reikia norint suorganizuoti renginį, bet dar daugiau reikia gerų darbų padaryti, kad Piniavoje bendruomenė gyvuotų jau 20 metų. Su didžiausiu džiaugsmu bendruomenės pirmininkas Zigmantas Babilas apdovanojo dvidešimt šauniausių žmonių, kuriuos nebuvo taip lengva atrinkti, už jų indėlį Piniavos labui, už gerus ir dažnai tylius darbus. Daug gerų receptų išgirdome, ką galima padaryti dar daugiau ir dar geriau kiekvienam iš mūsų savo krašte.

Nepamiršti buvo ir įvertinti, bei tinkamai pagerbti gražiausių sodybų šeimininkai. Po ilgų diskusijų komisija apsisprendė ir išrinko net penkias gražiausiai tvarkomas sodybas ir vieną daugiabučio kiemą.

Renginio metu patys drąsiausi dalyvavo Kraujo centro donorystės akcijoje, aukojo kraujo. Smalsūs piliečiai galėjo pamatyti ir net gi gyvai įsitraukti į Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės parodomąją programą.  Na, o stipruoliai varžėsi stipriausio piniaviečio varžybose, penki galiūnai nepabūgo net šimto kilogramų svorio kilnojimo.

Pažiūrėti tikrai buvo į ką, išbandyti savo jėgas taip pat buvo kur, gal košės paragauti nespėjo visi norintys, gardžios jos būta girdėt.

Kaip gi be šokių ir dainų, vakaro kulminacija – koncertas, kuriame pasirodė Pasvalio kultūros centro Mikoliškio skyriaus kapela Apynėlis, Miežiškių kultūros centro populiariosios muzikos grupė Pilnatis, Paįstrio kultūros centro Piniavos moterų vokalinis ansamblis Svaja, solistas Paulius Stalionis ir anykštėnų gyvos muzikos grupė Kely, nudžiugino ne vieną piniaviškį, bet ir atvykusį svečią.

Pavargę, bet laimingi skirstėmės namo. Taip ramu buvo, nes niekaip neapleido jausmas, kad Piniavoje iš ties gyventi gera.

 Paįstrio kultūros centro kultūrinių renginių organizatorė Agnė Šablinskienė