Paįstrio kultūros centro orkestro „Dūdorėliai“ 2020 metų veiklos apžvalga

Orkestras 2020 metais iš karto kibo į darbus. Pradėjome ruošti privalomus „Dainų šventės“ kūrinius ir ruošėmės artėjančiam pasirodymui Lietuvos pučiamųjų instrumentų čempionato regioniniame ture, kuris vyko vasario 9 dieną Panevėžio rajono Šilagalio kultūros centre. Atrankoje jaunieji muzikantai pasirodė puikiai, surinkdami 69,33 balo.
Vasario 14 d. Paįstrio Juozo Zikaro Gimnazijoje vyko dviguba šventė: tai Valentino diena ir Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas, orkestras renginį papuošė pabaigoje atlikdamas čempionatui paruoštą programą.
Vasario 28 dieną orkestrą aplankė ypatingas svečias iš Didžiosios Britanijos. Seminaro vadovas – trombonininkas, dirigentas Steve Legge. Jis jauniesiems muzikantams pravedė labai įdomią ir įtraukiančią repeticiją su žaidimais susijusiais su muzika ir grojimu orkestre.
Kovo 10 dieną orkestras Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinyje atliko programa paruoštą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai
Nuo kovo 13 d. orkestras pradėjo repeticijas nuotoliniu būdu. Pradėjome ruošti kūrinius iš namų daryti individualius video įrašus, iš kurių buvo kuriamas orkestro koliažas.
Kovo 25 d. jaunieji muzikantai paviešino pirmuosius darbo bandymus. Žinoma, tai buvo tik kelios nuotraukos iš jų darbo nuotoliniu būdu.
Iki balandžio 12 dienos orkestrui pavyko sulipdyti pirmą įrašą iš namų tai buvo muzikantų iniciatyvą „SONG FOR HEALTH – Steven Verhelst“. Nuoroda čia https://fb.watch/3S6r-AY2cE/
Balandžio 14 dieną susidūrėme su problema, kai vaikai, dirbdami iš namų, nebegalėjo tinkamai užtikrinti instrumentų priežiūros. Todėl vadovas, važiuodamas pas kiekvieną kiemuose, išlaikydamas visus saugumo reikalavimus, sutepė ir apžiūrėjo instrumentus užtikrindamas, kad muzikantai galės atlikti pavestas užduotis.
Balandžio 21 dieną orkestro premjera Valdo Stanaičio „Linelis“ buvo paviešintas orkestro puslapyje https://fb.watch/3S71C5uwcR/ . Tai buvo įrodymas, kad orkestras nepasiduos ir dirbs toliau.
Balandžio 30 dieną debiutavome LRT laidoje „Labas rytas, Lietuva“ II d. https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000103399/labas-rytas-lietuva-ii-d-supratingi-vaikai-mamu-si-savaitgali-lankyti-neskubes-plinta-originalus-nuotoliniai-sveikinimai?fbclid=IwAR1PZThaXnAw33b9tTodZUV_tjkIxHgitrfFCs_GK6OYG71xXLbG04Z9IWY .
Gegužės 3 dieną orkestro duetas brolis su sesė, Lorensas ir Vanesa Krisiūnai parengė muzikinį sveikinimą mamoms https://fb.watch/3S7mq1caaf/.
Sumažinus apribojimus gegužės 23 d. orkestras susirinko pirmai repeticijai, kuri vyko Paįstrio kultūros centro kiemelyje https://fb.watch/3S7FWSznpH/ iš karto pradėjome ruošti programą birželio 1 dienos akcijai „Ačiū Lietuva!“
Birelio 1 d. įvyko pirmasis koncertas „Ačiū Lietuva!“. Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinio kiemelyje https://fb.watch/3S7OlpFUXZ/
Iki liepos 24 dienos vyko repeticijos, laikantis visų saugumo reikalavimų. Liepos 25 d. orkestras grojo tradiciniame Paįstrio krašto šventėje ,,Iš visų kraštų sugrįžkim į gimtinę“. https://fb.watch/3S83qLRNVB/
Rugpjūčio 17 – 20 d. dalyvavo Panevėžio rajono rengiamoje stovykloje „Brass Vasara 2020“, kuri vyko Antalieptėje.
Rugpjūčio 21 d. orkestras „Dūdorėliai“ grojo Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinyje vykusiame renginyje „Stveriam vasaros likutį“ https://fb.watch/3S8lgr8z_a/.
Rugsėjo 12 dieną orkestras su Vadoklių kultūros centro šokių grupe „Šokio mūza“ (vadovė Neda Šnyraitė) tradiciškai dalyvavo orkestrų varžytuvėse „Vario audra 2020“ https://fb.watch/3S8tg3S3PA/ https://fb.watch/3S8zgFClQ7/.
Rugsėjo 18 d. Šeduvos Laisvės aikštėje vyko Etninės kultūros akcija, kurioje kartu su Vadoklių kultūros centro šokių studija „Šokio mūza“ (vadovė Neda Šnyraitė) orkestras pasirodė su nauja programa.
Rugsėjį orkestras grojo Lietuvos mėgėjų teatrų festivalio „Tiltai“ atidarymo renginyje.
Spalio 24 d. sužinojome naujienas iš VII Tarptautino kamerinių ansamblių konkurso „Muzikinė akvarelė-2020“. Konkurse dalyvavo 73 ansambliai tarp kurių 2 mūsų orkestro ansambliai. Surinkę 75 balus III vietą užėmė Paįstrio kultūros centro ir Šilagalio kultūros centro jungtinis Kornetų kvartetas: Kęsmina Kendarytė, Vanesa Krisiūnaitė, Lorensas Krisiūnas, Deimantas Urbonas, vadovai – Andrius Gudas ir Amanda Vapsvaitė.
Lapkričio 25 d. naujai programos paruošė vieną kūrinį – Derick Kane „Clap your hands“ https://fb.watch/3S9on-OA65/.
Metų pabaigoje orkestras paruošė du virtualius sveikinimus: Kalėdinį – gruodžio 25 d.https://fb.watch/3S9rtl-IwL/ ir naujametį – gruodžio 31 d. https://fb.watch/3S9sVm1zH4/
Žinoma, niekas negali pakeisti gyvo, tikro kontakto, tačiau orkestras visada ras priemonių bendrauti ir komunikuoti. Orkestras aktyviai dirba ir laukia kol grįšime į repeticijas bendrauti gyvai, dalyvauti pasirodymuose ir koncertuose.
Parengė meno vadovas Andrius Gudas