Moterų vokalinis ansamblis ,,Įstrelė‘‘ linki visiems sveikatos ir vilties

Prabėgo 2020 metai. Vieniems jie buvo geresni, kitiems – blogesni, bet Paįstrio kultūros centro darbuotojai ir mėgėjų meno kolektyvai stengėsi, kad jie būtų kūrybingi. Vienas iš jų- vokalinis moterų ansamblis ,,Įstrelė‘‘, kurio dainininkės žino, kad dainavimo nauda gali džiaugtis kiekvienas. Ir visai nesvarbu, ar gamta apdovanojo Jus nuostabiu balsu, ar ne. Tiesiog dainuokite, kai tik turite progą, ir jūsų gyvenimas nušvis naujomis spalvomis. Nuo seno yra žinomas posakis -,,Ilgai dainuosi- ilgai gyvensi‘‘. Tai gali būti susiję su aktyviu kvėpavimu ir geromis emocijomis.

Vokalinio ansamblio dainininkės jau gerus tris dešimtmečius skuba į repeticijas. Metams bėgant keitėsi kolektyvo sudėtis, keitėsi vadovai. Moterys, nors ir turėdamos kiekviena savo įvairių pareigų, darbų ir rūpesčių, vis tiek sugeba skirti laiko dainavimui, koncertams ir išvykoms. Pasitinkant 2021 metus tariu nuoširdų AČIŪ ,,Įstrelės‘‘ kolektyvo narėms – Astai Glušokienei, Teresei Jačionytei, Gintarei Kanapeckienei, Ingai Klišienei, Redai Matuzevičienei, Ritai Murnikienei, Gitanai Normantei, Dianai Stakelienei, Ramintai Šinkevičiūtei, Eglei Šybienei ir Virginijai Trybienei. Noriu pasidžiaugti, kad nepaisant užklupusių negandų dėl prasidėjusios pandemijos, su kolektyvu stengėmės įvykdyti numatytas veiklas, sudalyvauti suplanuotuose pasirodymuose.

Bene svarbiausias 2020 metais mums buvo ,,Sidabrinių balsų‘‘ konkursas. Vasario mėn. dalyvavome pirmo turo atrankoje, kuri vyko Miežiškių kultūros centre. Laimėtas trečio laipsnio diplomas. Po to prasidėjo viską sustabdęs karantinas. Nuotolinis darbas negalėjo pakeisti gyvo bendravimo, repeticijų ir koncertų. Todėl, sulaukę suvaržymų atlaisvinimo, vėl skubėjome į repeticijas ir pasirodymus. Birželio mėn. koncertavome Biržų rajono Vabalninko kultūros centre, Kupiškio rajono Juodpėnų kaimo šventėje ,,Vasara po liepomis‘‘. Birželio 23 d. ,,Įstrelė‘‘ dainavo Joninių šventėje kuri vyko Paįstrio seniūnijos Pragarėlės kaime, dalyvavo Liepos 6 d. minėjime ir Tautiškos giesmės giedojime. Kartu su kitais Paįstrio kultūros centro mėgėjų meno kolektyvais vokalinis moterų ansamblis ,,Įstrelė‘‘ koncertavo Paįstrio krašto kasmetinėje Oninių šventėje ,,Iš visų kraštų sugrįžkim į gimtinę‘‘, tarptautiniame mėgėjų teatrų festivalyje ,,Tiltai‘‘. Gaila, kad nepavyko parodyti paruoštų romansų, kalėdinių ir naujametinių programų. Viską sustabdė antrasis karantinas ir dar griežtesni ribojimai.

Šiuo metu negalime gyvai bendrauti, susitikinėti. Tad gyvename maloniais prisiminimais, džiaugiamės nuveiktais darbais ir naujai išmoktomis dainomis. Jas mes pakartosime kai pandemija atsitrauks, ir vėl galėsime visi laisvai kartu dainuoti, šokti, vaidinti ir groti. Paįstrio kultūros centro vokalinis moterų ansamblis ,,Įstrelė‘‘ linki visiems sveikatos ir vilties.

Parengė meno vadovas Virginijus Kiršgalvis

Fotografijos Gintaro Lukoševičiaus, Dariaus Normanto, Arūno Revoto ir kultūros centro.

Daugiau foto https://www.facebook.com/PaistrioKulturosCentras