Mėgėjų teatrų šventė Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinyje

2015 m. kultūros baruose paviešintas K. Sajos divertismentas „Kaziuko mugė“ atgijo šiemet Bernatoniuose. Pjesė buvo rašyta Molėtų kraštui, bet mes iš Molėtų vardo padarėm Bernatonius, nes ir čia žemės molio sočiai. Šventės ištakos siekia  net XIV-XVII a., kuomet Vilniuje vykdavo Šv. Kazimiero atlaidai. Ši graži tradicija išliko iki šių dienų. Įtraukiami visi Lietuvos regionai, tautodailės atstovai, menininkai ir artistai. Mugė išsiplėtė iki 3 dienų.  O šią ilgametę tradiciją rašytojas, dramaturgas, scenaristas ir šių metų jubiliatas Kazys Saja sudėjo į kūrinį – divertismentą „Kaziuko mugė“. Pernai Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinyje susikūrusiam folkloro teatro kolektyvui „Melnyč“ (vad. Virginija Trybienė) labai tiko šis šmaikštus kūrinys.

Divertismentas Bernatonių krašto gyventojams buvo pristatytas š. m. balandžio 8 d.  Ši diena pavirto į nuostabią mėgėjų teatro šventę, nes prie folkloro teatro „Melnyč“ prisijungė ir Krekenavos mėgėjų teatras „Avilys“ (vadovė Miranda Vaitkevičienė). Krekenaviečiai artistai pristatė žiūrovams R. Paciukonio komediją „Loterija“ po 15 metų“.  Vakaro metu žiūrovams netrūko daug juoko ir smagių emocijų.

Teatrų šventės metu taip pat buvo galima pasigrožėti paįstrietės Onos Striškienės  molinių skulptūrėlių paroda.

Ačiū visiems ir kiekvienam atskirai prisidėjusiems prie šventės organizavimo, ačiū gausiai susirinkusiems žiūrovams, ačiū šventės dalyviams ir režisieriams.

Tegyvuoja mėgėjų teatras, teatrinė kultūra ir bendrystė!

Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinio meno vadovė Virginija Trybienė

                                                                                                                                                     Fotoreportažas Urtė Paipolaitė ir Giedrius Rameika