Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas Daukniūnuose

Ankstyvą pavasarį žemei bundant iš sąstingio prieš daugiau nei tris dešimtmečius pabudo ir Lietuva. Giliai įkvėpusi, nusimetusi priespaudos naštą ji žengė atgal į pasaulį kaip nepriklausoma, ori, veržli valstybė. Dabar tą išsivadavimą mes švenčiame, minime kasmet kovo 11 dieną, prisimename ką brangiausio toji diena mums atnešė – Laisvę.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse Paįstrio kultūros centro Dauknūnų padalinyje vykusiame koncerte skambėjo pakilios eilės ir šventinės dainos. Jausmingais posmais, pasakojimais apie skirtingus lietuvių likimus, linkėjimais dalijosi režisierė, meno vadovė Audronė Palionienė. Muzikiniais kūriniais, aukštomis natomis ir šviesiomis melodijomis žiūrovus džiugino atlikėja, meno vadovė Karolina Raziūnienė. Tai buvo Ramygalos kultūros centro parengta dovana daukniūniečiams.

„Kai rytoj prie namų kelsime trispalves atsiminkime ir tuos, kurie dabar už savo Laisvę kovoja, priešinasi tironui, nuo kurio mums išsivaduoti pavyko“, –  baigiantis renginiui sakė Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė.

Padėkos dovanomis tą vakarą buvo apdovanotos ne tik koncertinę programą parengusios viešinios, bet ir kiekvienas renginio dalyvis: išeinant jiems buvo įteiktos Ukrainos vėliavos spalvų juosetelės, kuriomis buvo kviečiama Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną papuošti iškeltas trispalves. Taip bendruomeniškumo dvasia kovo 11-ąją sujungė Daukniūnų bei Berčiūnų gyventojus, solidarumo ir palaikymo žinia siųsta už savo Nepriklausomybę kovojantiems ukrainiečiams.

Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė