Panevėžio r. savivaldybės jaunimo veiklų ir iniciatyvų skatinimo projektas „Kūrybos erdvėlaivis“

„Tuomet sekė gražus sezonas…Vasara…Oras buvo pripildytas svajingos ir magiškos šviesos. O klimatas tapdavo tokiu, tarsi būtų sukurtas iš viso vaikystės gaivumo“ (H.V. Longfelas).

Prabėgus nuostabiai vasarai norisi akimirkai sustoti ir pasidžiaugti naujais patyrimais ir atradimais, ir padarytais darbais Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinyje. Labai džiaugiamės įvykdytu Panevėžio rajono savivaldybės jaunimo veiklų ir iniciatyvų skatinimo projektų rėmimo konkurso projektu „Kūrybos erdvėlaivis“.

Projektą pradėjome praktiniais gatvės savigynos užsiėmimais. Šių užsiėmimų tikslas buvo supažindinti jaunimą su ekstremalios situacijos ypatumais užpuolimo metu, suteikti psichologines ir praktines žinias asmeninės savigynos bei racionalaus elgesio klausimais, apmokyti jaunimą kaip apginti save ir artimuosius. Paskaitas ir praktinius užsiėmimus vedė mokytojas-treneris Valentinas Pečininas.

Įgiję praktinių ir teorinių savigynos žinių, projekto veiklas užbaigėme labai įdomia ir turininga išvyka į Vilnių. Aplankėme stebinantį, viliojantį bei paslaptingą-Iliuzijų muziejų. Pagrindinę muziejaus ekspoziciją sudaro 600m2, kur iliuzijos persipina su mokslo išradimais ir menu: fizika ir optika eksponuojama kartu su mįslingais meno kūriniais. Pabuvoję paslaptingame muziejuje, patraukėme į VU, kur žavėjomis didinga Universiteto istorija ir grožėjomės sostinės vaizdais iš XVII a. Šv. Jonų bažnyčios varpinės. Išvyką Vilniuje užbaigėme įkopę į Pūčkorių piliakalnį.

Pasiliekame žavias ir saulėtas projekto veiklų akimirkas, siekiant įgyvendinti kitų metų įdomius projektus, išsikeliant naujus tikslus. Iki kitos vasaros!

Informaciją parengė Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinio vadovė Giedrė Rameikienė

Nuotraukų autorė – Giedrė Rameikienė