„Gegužinė“ kapelų šventėje Ignalinoje

Antrąją šv. Velykų dieną, t. y. balandžio 10 d., Paįstrio kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Gegužinė“ (vadovė Jolita Rutkauskienė) praleido kitaip, negu įpratusi. Smagiai nusiteikę kapelos nariai švęsti važiavo į Ignaliną. Ten, pakviesti Ignalinos rajono kultūros centro, dalyvavo respublikinėje liaudiškos muzikos kapelų šventėje „Padainuokim ir pagrokim mes suėję“. Juk pagal senuosius papročius linksmybės ir prasideda antrąją Velykų dieną.

Ignaliniečius ir šventės svečius linksmino liaudiškos muzikos kapelos, suvažiavusios iš įvairių Lietuvos kampelių: Biržų k. c. liaudiškos muzikos kapela „Širvena“, vadovė Rūta Kudelkienė- Misevičė; Radviliškio k. c. liaudiškos muzikos kapela „Seni pažįstami“, vadovaujama Tomo Kanapinsko; Vilkaviškio r. Alksnėnų bendruomenės kapela „Alksnė“, vadovai Lina ir Ramutis Skrinskai, ir šventės šeimininkai Ignalinos rajono k. c. liaudiškos muzikos kapela „Ringė“, kuriai  vadovauja Frančeska Skačkauskienė. Kiekvienas kolektyvas pasirodė savitai, pristatė savo regiono muziką ir dainas.

Šventei vadovavo tarmiškų pasakojimų ir eiliavimų  negailėjusi linksmoji gaspadinė Zosė (Valentina Sinkevič). Ji puikiai sugebėjo palaikyti žiūrovų ir muzikantų dėmesį iki paskutinės šventės minutės. Žiūrovai negailėjo plojimų visiems kolektyvams, pagauti geros nuotaikos kartu dainavo, lingavo. O  kad salėje neužteko vietos šokantiems, tai drąsiausios poros valsą suko scenoje, šalia kapelų.

Sveikinimo žodį tarė, padėkas ir atminimo dovanas įteikė Ignalinos kultūros centro direktorė Giedrė Katinienė. Koncerto pabaigoje visos kapelos kartu su žiūrovais atliko bendrą dainą „Žemėj Lietuvos“. Šventės dalyviams buvo labai smagu, kad koncertas atėjusiems ignaliniečiams tikrai patiko. Juk jie iš salės nesiskirstė ir plojo, kol šventės vedėja neparagino jau eiti namo.

Po šventės muzika dar ilgai netilo, visi kolektyvai buvo pakviesti į vakaronę. Pabendravę prie gausaus vaišių stalo smagiai dainavome ir sukomės šokio sūkuryje.

Į Paįstrį kapela „Gegužinė“ grįžo geros nuotaikos ir pakylėta. Ir gerai, kad antrąją Velykų dieną praleidome kitaip.  Kaip nesidžiaugti, kai pasirinktos melodijos ir dainos patinka ne tik patiems, bet ir žiūrovams.

Paįstrio kultūros centro meno vadovė Jolita Rutkauskienė