Fotografija atskleidžianti istorijas

Dalyvavęs Panevėžio rajono savivaldybės jaunimo užimtumo skatinimo projektų rėmimo konkurse, Piniavoje 2020 m. rudenį sėkmingai įgyvendintas projektas „Fotografijos dirbtuvės Piniavoje“.

Jaunimo laukė daug šaunių iniciatyvų ir kultūros. Iki pat vėlyvo rudens vyko fotografijos dirbtuvės, kurių metu jaunimas mokėsi teisingai išnaudoti telefonuose esančias fotoaparatų galimybes. Projekto dalyviai su profesionaliais fotografais ieškojo fotografijos prasmės, išgirdo fotografijos atsiradimo istoriją ir išmoko teisingai įamžinti akimirkas. Dirbtuvės buvo dviejų krypčių: gamtos ir žmogaus fotografavimo.  Kaip ir tikėjosi projekto vadovė Agnė Šablinskienė, gražiausiai ir įdomiausiai įamžintos akimirkos pavirto į nuostabią parodą.

Rugsėjį įvyko nepaprastai įdomi edukacinė programa „Mobiliojo ryšio kelias į gamtą“, kurios metu ornitologė-fotografė, nacionalinės ekspedicijos dalyvė, Ingrida Meškinytė papasakojo apie mūsų aplinkoje dažniausiai pasirodančius ir gyvenančius paukščius, jų čiulbėjimo ir gyvenimo ypatumus, pasidalino vertingais pamokymais apie gamtą. Kartu išmokė fotografuoti per žiūronų objektyvus, bei pasakojo kaip tenka kantriai  laukti ypatingo kadro gamtoje. Ornitologė atvyko iš Klaipėdos, Piniavoje lankėsi pirmąjį kartą, nuoširdžiai džiaugėsi ir stebėjosi gražia gamta prie Lėvens upės.

Vėsoką spalio vakarą Piniavoje susirinkome į meninės fotografijos dirbtuves, kurias vedė menininkė Evelina Šimkutė. Mokėmės per fotografijas pasakoti istorijas, bandėme ieškoti kūrybiškumo ir netikėtumo sau artimoje ir gerai pažįstamoje aplinkoje. Ėjome, bandėme, fiksavome kraštovaizdį, dalinomės komentarais, gavome puikių praktinių patarimų. Dalyviai po gilių apmąstymų apie savo kraštą, vaikštinėdami po Piniavą įamžino ypatingas vietas, kurios vienam primena pirmąjį pasimatymą, kitam kelią pas močiutę ir senelį, trečiąjį nukelia į vaikystės prisiminimus. Neužteko nufotografuoti kas gražu. Projekto dalyviai išmoko stebėti ir pažinti juos supančią aplinką, tinkamai naudotis mobiliajame telefone esančiomis kameros galimybėmis, susipažino su fotografijos pradžiamoksliu: šviesa, kompozicija ir matymo būdais. Visiems dalyviams pavyko pagauti tikrai ne vieną šaunų kadrą.

Projekto kulminacija – fotografijų paroda, gimusi po kūrybinių dirbtuvių.

 

 

Dėkojame fotografams Danguolei Bulbenkovienei, Jolitai Augienei, Barborai Šablinskaitei, Donatui Čemeriui ir Gražvydui Laurinavičiui, užfiksavusiems žavingas Piniavos gamtos kraštovaizdžio akimirkas. Lapkritį parodos atidarymas įvyko virtualioje erdvėje, kur susilaukė daugiau kaip dviejų tūkstančių žiūrovų dėmesio. Netrukus paroda bus eksponuojama Piniavos bendruomenės namuose, kur fotografijas galėsite išvysti eksponuojamas didelio formato drobėse.

Po projekto liko ne tik parodai parengtos fotografijos, bet ir noras fotografuoti ypatingai, neskubant ir apgalvojus.

 Projektą organizavo Paįstrio kultūros centras. Projekto veiklas finansavo Panevėžio rajono savivaldybė.

 

Informaciją parengė Paįstrio kultūros centro renginių organizatorė Agnė Šablinskienė