Folkloro teatro „Melnyč“ Advento programa „Laiko ratas“

Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinio folkloro teatras „Melnyč“ (vad. Virginija Trybienė) parengė programą advento renginiams.

Advento vakaras ,,Laiko ratas“ gimė norint peržvelgti metų darbus. Apjungti senovės tradicijas su dabartimi. Paaiškinti vainiko reikšmę. Kuo naudingas ir prasmingas advento laikas žmogui. O šis laikotarpis nuo seniausių laikų būdavo skiriamas pasakoms, dainai, giesmei, žaidimams.

Pirmasis advento renginys įvyko Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinio salėje. Čia buvo sakomos ir išdainuojamos eilės: folkloro kolektyvo narės O. Šerėnienės, Pasvalio raj. ,,Užuovėjos“ narių S. Rimkaus ir B. Černauskienės, Panevėžio literatų klubo narės E Bražėnienės.

Liaudiškus šokius rodė ir žaidimus žaidėm su Paįstrio kolektyvu „Verbelė“ (vad. N. Vidžiūtė). Poetų dainas dainavo Pasvalio rajono Joniškėlio skyriaus kolektyvas „Ramunėlė“ (vad. N. Stepulienė). Kalėdinę giesmę giedojo Bernatonių folkloro kolektyvas „Melnyč“. Vakaro simbolis – malūnas, kuris priminė pasaulio kryptis, laiko apraiškas, kūrinių kokybes (patvarumą, sklandumą, lakumą, ir šviesą). Žmogaus sugebėjimus (fizinius, estetinius, intelektinius, moralinius – dvasinius), metų laikus, svarbiausias dorybes (drąsą, teisingumą, išmintį ir saiką), žmonių temperamentus (sangviniko, choleriko, melancholiko ir flegmatiko), kryžiaus reikšmę (protą, dvasią, širdį ir kūną), evangelistus, pranašus, Kabalos karalystes (mineralų, augalų, gyvūnų ir žmonių)… Magiškas skaičius -cketuri – lydėjo visą vakarą.

Antrasis advento vakaras vyko Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinyje, o renginių virtinę ir laiko rato ciklą baigėme Pasvalio kultūros centro Joniškėlio skyriuje kartu su Joniškėlio moterų kolektyvu „Ramunėlės“. Dėkojame visiems už bendrystę ir linkime kuo daugiau šviesių ir prasmingų dienų!

                                                    Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinio informacija