Festivalis „Tiltai“– teatro, muzikos, dailės ir bendruomeniškumo šventė

Pirmoji Lietuvos mėgėjų teatrų festivalio „Tiltai“ diena – Vaikų ir jaunimo teatrų šventė „Pagauk vėją“ . Skatinant vaikų ir jaunimo įsitraukimą, domėjimąsi teatrine veikla bei kolektyvų kūrybinį bendradarbiavimą gegužės 23 dieną Paįstrio kultūros centre įvyko vaikų ir jaunimo teatrų šventė „Pagauk vėją“. Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus koordinuojamame renginyje jaunieji aktoriai pristatė naujausius savo kūrinius. Literatūrinę kompoziciją pagal Vinco Krėvės, Kęstučio Kasparavičiaus, Danguolės Kandrotienės, Kristinos Gudonytės kūrinius „Iš knygų lentynėlės“ pristatė Tiltagalių kultūros centro Geležių padalinio ir Panevėžio Rožyno progimnazijos vaikų skaitovų grupė „Bitelė“. Salomėjos Neries 120-osioms gimimo metinėms skirtą kompoziciją „Audringą naktį gimusi“ atliko Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijos NVŠ studijos „Teatro žaidimai“ ir „Teatro ABC“. Buvo galima išvysti ir Paįstrio kultūros centro teatro „Skruzdėlė“ naujausią spektaklį „Nauji Karaliaus drabužiai“, kurtą pagal Daivos Čepauskaitės pjesę. Patirtimi bei sava kūryba su jaunaisiais aktoriais pasidalino ir patyrusieji: profesionalus teatras vaikams „Teatriukas“ atvežė spektaklį „Žalia gyva“. Kūrybines dirbtuves dalyviams vedė aktorius, teatro mokytojas Irmantas Pilis. „Spektaklis „Žalia gyva“ sumanytas kaip gyva istorijos pamoka, skatinanti prisiminti, telktis ir didžiuotis savo tautos istorija. Remdamiesi Gražinos Mareckaitės prisiminimų knyga „Šiapus ir anapus Vilniaus vartų“, pasitelkę nuotraukas ir gyvus prisiminimus, kūrybinės grupės nariai jautriai sudėliojo originalų scenarijų, kurio veikėjai – įvairių tautybių vaikai, gyvenę Vilniuje skirtingais laikotarpiais,“ – rašoma spektaklio pristatyme. Jis buvo sukurtas Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui ir suvaidintas jau gerokai daugiau nei šimtą kartų, apkeliavo šešias Europos šalis, bei aplankė Jungtinių Valstijų lietuvių bendruomenes. Į Paįstrį aktorių trupė iš Vilniaus šį spektaklį atvežė pirmąjį kartą.

„Kokie gražūs mūsų miesteliai!“, stebėjosi festivalio svečiai praėjusį savaitgalį. Vasaros karštis neišgąsdino ištikimų žiūrovų ir jie gausiai rinkosi į Lietuvos mėgėjų teatrų festivalio „Tiltai“ penktadienio vakaro renginius.

Išskirtine paroda „Tarp dviejų pasaulių“ prasidėjo festivalio „Tiltai“ antrosios dienos programa. Kūrėja Renata Laučkienė iš Ėriškių pokalbyje apie kūrybą ir gyvenimo būtį buvo nepaprastai įdomi ir atvira.

Kauno rajono Samylų kultūros centro Rokų teatras, XXVI Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūros – šventės „Atspindžiai“ laureatai atvežė spektaklį „Ibupromas“, režisierius Darius Armanavičius. Daug ironijos, juoko, žvilgsnių į save, kai žmogus kartais papuola į visiško absurdo gyvenime situacijas.

Festivalio šeimininkai – Panevėžio rajono Paįstrio kultūros centro suaugusiųjų teatras žiūrovus pakvietė į naujausią savo spektaklį – Gražinos Mareckaitės „Aukso puodas“, režisierė Daiva Kiršgalvienė.

Vakare skambėjo Klaipėdos dramos teatro aktorės Eglės Jackaitės ir pianisto Antano Cirtauto poezijos ir muzikos vakaras „Jausmų džiazas“.

„O Jūsų miestelio publika – nuostabi! Dar syk dėkojame abu su pianistu Antanu Cirtautu. Karštas vakaras pilnas jausmų! Sugrįšime!“

Lauksime!

Lietuvos mėgėjų teatrų festivalio „Tiltai“ trečioji diena – 2024 m. gegužės 26 d. vyko Panevėžio rajono viešosios bibliotekos Paįstrio bibliotekoje.

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos „Juodai baltas“ teatro spektaklis „Vis dar be pabaigos… Paulius Širvys“, režisierė Grazina Karlaite nepaliko nė vieno abejingo žiūrovo.

„Paulius Širvys virpinino širdis ir drėkino akis visiems susirinkusiems su juo vėl susitikti – šįsyk Paįstryje, Panevėžio r.

Buvo taip gerai, taip širviška… ir toliau garsiname Zarasų kraštą eilėmis, dainomis ir muzika su Juodai baltas aktoriais iš Zarasų viešoji biblioteka. Ačiū Grazina Karlaite, už pasitikėjimą, gyvenimo pamokas ir bendrystę!“ – atsiliepimus feisbuke rašė profesionaliai scenoje dirbę aktoriai.

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Bazilionų filialo teatras į festivalį atvežė literatūrinę muzikinę kompoziciją „Ieškodami žmogaus“ (apie Tėvą Stanislovą), režisierė Birutė Sinkevičienė.

„Teatrų festivalis TILTAI, Paįstryje, Juozo Zikaro namas muziejus. Zikaro žąsys miestelyje ir pats žavusis, žaliasis Paįstrio kraštas su svetingais žmonėmis paliko kuo šilčiausius prisiminimus visam Bazilionų mėgėjų teatro kolektyvui“.

Visiems susirinkusiems į festivalio uždarymą Panevėžio rajono Paįstrio kultūros centro meno vadovai Andrius Gudas ir Virginijus Kiršgalvis dovanojo muzikinius kūrinius.

Nuo 2002 metų mėgėjų teatrų festivalio ,,Tiltai‘‘ metu buvo parodyta įvairaus žanro daugiau nei 300 spektaklių, surengta virš 50 koncertų, susitikimų, ugnies ir šviesų šou, kūrybinių laboratorijų, profesionalaus meno renginių.

Spektakliai vyko ir per kaitrą, ir per lietų, jokios krizės ir stichijos nesustabdė festivalio, neužtvenkė kultūros upės tekėjimo. Nes, kad ir kokia audra aplankytų, potvyniai ar atoslūgiai užeitų – kiekvienas pastatytas tiltas leidžia pasiekti kitą krantą.

Festivalio globėjas Panevėžio rajono savivaldybės meras Antanas Pocius.

Partneriai: Paįstrio seniūnija, Paįstrio biblioteka, Paįstrio Juozo Zikaro gimnazija, Paįstrio gyventojų bendruomenės centras.

Dėkojame dalyviams ir žiūrovams, linkime įdomių, linksmų ir nepakartojamų įspūdžių ir kelionių kultūros tiltais.

Daugiau fotografijų rasite čia:

https://www.facebook.com/media/set?vanity=PaistrioKulturosCentras&set=a.471172805441276

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.471711042054119&type=3 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.474051151820108&type=3

Paįstrio kultūros centro direktorė Daiva Kiršgalvienė

Fotografijų autorius Gintaras Lukoševičius