Vienybė skleidėsi Paįstrio kultūros centro bei padalinių Valstybės dienos renginiuose  

Iš praeities, iš didingų Lietuvos karalystės laikų liepos 6-ąją lietuvius visame pasaulyje pasiekė išskirtinė proga stoti ir per saugų vėliavos atstumą sugiedoti Tautišką giesmę. Taip jau ne pirmus metus raginama minėti Valstybės arba Mindaugo karūnavimo dieną.

Paįstryje – vizija iš praeities

Paįstryje šia proga vyko teatralizuotas koncertas „Aš pažinau karalių tavyje“. Paįstrio kultūros centro mėgėjų teatro aktorių Janinos Leonauskienės ir Dariaus Vaitkevičiaus įkūnyti Juodasis ir Baltasis metraštininkai, skaitydami Justino Marcinkevičiaus poemos „Mindaugas“ ištraukas, paskatino pasirodyti iškilmingai praeities vizijai. Į kultūros centro kiemą, po Kupiškio kultūros centro Šimonių padalinio ansamblio „Šilagėlė“ ir dueto „Virgina“ (vad. Virginija Skupienė) bei Paįstrio folkloro ansamblio „Kultuvė“ (vad. Ona Rimkuvienė) atliktų dainų,  gražuoliu žirgu atjojo Karalius Mindaugas.

Taip pat tą vakarą, mininint Tautodailės metus, Paįstrio kultūros centre buvo atidaryta tautodailininkės Odetos Tumėnaitės – Bražėnienės iš Utenos karpinių paroda.

„Iš balto popieriaus lapo ji gali iškarpyti bet ką – medį, gėlę, vasarą, žiemą, žemę, dangų,  kaip pati sako – visą gyvenimą, – šypsojosi Paįstrio kultūros centro direktorė Daiva Kiršgalvienė. – Šventinį susibūrimą vainikavo Tautiška giesmė. Žmonių būta kaip niekada gausiai. Tai patvirtina, kad svarbiau už vienybę tikrai nieko nėra.“

Bernatoniuose – dėmesys tradicijoms

Susirinkę, tarsi viena šeima, kartu su po visą pasaulį išsibarsčiusiais lietuviais, Tautišką giesmę giedojo ir bernatoniečiai.

„Taip išreikšdami vienybę ir palaikymą savo kraštui, savo žemei, savo valstybei, nes mes esame jos puoselėtojai, gynėjai, kūrėjai. Čia mūsų šaknys, čia mūsų papročiai, čia ant mūsų lūpų supas lietuviškas žodis. Ir visa tai, karta iš kartos perduodam savo vaikams per pasakas, liaudies dainas ir šokius, nes juose mūsų tautos dvasia gyvena“, –  dėmesį atkreipė Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinio meno vadovė Audronė Palionienė.

Siekiant perduoti tradicijas bei žinias Valstybės dienos vakarą choreografė Nijolė Vidžiūtė šventės dalyvius mokė liaudies šokių, tradicines lietuvių liaudies dainas atliko folkloro kolektyvas „Lunkela“ (vad. Rėda Ona Manikienė), pasaką sekė vaikų teatro studija „Padauža“ (vad. Audronė Palionienė). Tapybos darbus pristatė ir personalinę parodą atidarė taudodailininkė Raimonda Narkevičienė, naktinį filmą po atviru dangumi „Grąžinti nepriklausomybę“ padovanojo Bernatonių bendruomenė.

Karališkas vakaras Piniavoje

Šventinį vakarą Piniavoje vieningai kūrė bene visa vietos bendruomenė. Erdvę aikštę papuošė didžiulė trispalvių balionų siena, o šventinę nuotaiką kūrė Piniavos moterų vokalinis ansamblis „Svaja“ (vad. Silvija Tamoliūnienė) bei akordeonu grojęs, dainavęs Antanas iš Sodžiaus gatvės.

„Kartu su pasauliu sugiedotas Lietuvos himnas, o puikią nuotaiką rodos buvo galima užčiuopti ore, – pasakojo vakaro vedėja Agnė Šablinskienė. – Piniava valstybės dieną šventė karališkai.“

Iškilios sukaktys Daukniūnuose

Daukniūnų padalinio kieme vykusį renginį „Vienu balsu“ įprasmino ne tik bendrystės jausmas, bet ir paminėtas Daukniūnų bibliotekos 65-metis. Šia proga Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė su bibliotekininke Aušra Krištaponyte parengė filmuką apie bibliotekos istoriją bei nūdieną. Koncertinę programą dovanojo grupė „Muskato“.

Šventinį vakarą vainikavo Lietuvos valstybės himnas, bei malonūs kaimynų pašnekesiai prie arbatos puodelio bei gyventojų bendruomenės „Daukniūnai“ suorganizuotų vaišių.