Šeima – vieno avilio bitės

Gegužė – Šeimos mėnuo. Nulydimos Motinos, tarptautinė šeimos diena, pasitinkama Tėvo diena, net ir kaimynų dieną galima priskirti prie šeimyniškų dienų minėjimo. Nepraleido galimybės šį mėnesį pažymėti ir bernatoniečiai. Čia gegužės viduryje vyko Bernatonių mokyklos-darželio kartu su Paįstrio kultūros centro Bernatonių padaliniu organizuota šventė „Graži mūsų šeimynėlė“.

Bernatonių mokyklos-darželio vaikų bei mokytojų parengta programa nudžiugino ir tėvelius, ir senelius, ir net kaimynus, nepatingėjusius pavasariškai šiltą pavakarę užsukti į kultūros įstaigos patalpas.

Žiūri į pusšimtį vaikų, bandai suskaičiuoti ir prisiminti jų šaknų – senolių – veidus, pavardes. Kraštiečiai, kurie daugelį metų dirbo, dirba, šeimos buitį Bernatoniuose kuria, yra tokių, kurie leidžia orias senatvės dienas jau ramiai leidžia, yra tokių, su kuriais jau teko atsisveikinti… O štai jų atžalos scenoje – šoka, dainuoja, eiles deklamuoja, mažomis rankutėmis moja.

„Iš kur ateina gerumo šaknys, kas jas maitina, kad medis augtų, lapotų ir būtų gražus bei geras… Gal tai tėvelių genai?“ – sukirba galvoje mintis.

Tik  geroje, jaukioje šeimoje ar jį supančioje aplinkoje žmogus gali siekti didelių dvasingumo aukštumų.

Šeima yra vieno avilio bitės, o mokyklos avilyje bitės iš įvairiausių avilių susiburia. Tai gyvas organizmas. Todėl būna vėjų ir skersvėjų. Linkiu likti  mylimiems, išmaniems ir išradingiems, kad turėtume ką parodyti kaip persvarą prieš pasitaikantį gyvenimo blogį.

Padėka ir gražiausi žodžiai mokyklos-darželio kolektyvui, vaikams ir šeimų nariams.

Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinio vadovė Rėda Ona Manikienė