Neformaliojo vaikų švietimo teatro meno studijos „Skruzdėlė“ veiklos rudenį

Paįstrio kultūros centro darbuotojai nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. vykdo 3 akredituotas vaikų ir jaunimo neformaliojo švietimo muzikos, teatro, šokio programas. Neformaliojo vaikų švietimo programose įtraukta per 48 rajono ugdytinių.

Viena iš trijų NVŠ programų Paįstrio kultūros centro NVŠ teatro meno studijos „Skruzdėlė“ programa skirta vyresniojo amžiaus mokiniams, siekiant ugdyti ir puoselėti teatro meną, skatinti kūrybiškumą, ugdyti vaikų meninę brandą, estetinį suvokimą. Propaguoti teatrą kaip saviraiškos ir bendravimo priemonę, laisvalaikio užimtumą.

2020 m. rugsėjo ir spalio mėn. užsiėmimai buvo organizuoti kontaktiniu būdu. Ugdytiniai mokėsi scenos kalbos, scenos judesio, vaidybos. Teatro užsiėmimus vedė režisierė Daiva Kiršgalvienė.

Teatro meno studija „Skruzdėlė“ 2020 m. rugsėjo 25–27 d. aktyviai dalyvavo Lietuvos mėgėjų teatrų festivalio „Tiltai“ organizacinėse veiklose. Vaikai ir jaunimas dirbo kūrybinėje laboratorijoje „Mus sujungė teatras“, kurią vedė Vilniaus Žirmūnų gimnazijos teatro „Alyvos“ vadovė, aktorė, pedagogė Rasa Kulytė-Polini. Tai buvo dar viena puiki patirtis ir galimybė mokytis, tobulėti ir gilintis į teatro meną, kuris žmogų subrandina dvasiškai.

NVŠ Teatro meno studija „Skruzdėlė“ spalio 2 d. pakvietė į spektaklio pagal Violetą Palčinskaitę „Andrius“ premjerą. Sėkmingai vyko visi užsiėmimai.

Tačiau atsižvelgiant į Covid-19 situaciją, ugdymo procesas bus tęsiamas nuotoliniu būdu. Žinoma, niekas negali pakeisti gyvo, tikro kontakto, tačiau teatras visada ras priemonių bendrauti ir komunikuoti.

Paįstrio kultūros centro direktorė Daiva Kiršgalvienė
Fotografijų autorius Gintaras Lukoševičius