Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos šventiniai renginiai Paįstrio kultūros centre ir padaliniuose 2019 

Mums linksma

Paįstrio kultūros centre minėjimo renginiai prasidėjo dar vasario 15 dieną, kai ėmė rinktis kandidatės į gražiausios lietuvaitės titulą. Būtent teatralizuotais dailiausios lietuvaitės rinkimais Paįstrio kultūros centras atsiliepė į LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimą Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną švęsti smagiai.

Renginio dalyviai buvo perkelti į laikinąją tarpukario Lietuvos sostinę Kauną, kur gaudė senosios estrados muzikos garsai, skambėjo Danieliaus Dolskio ir Antano Šabaniausko dainos. Koncertinės programos metu ant scenos sukosi Paįstrio kultūros centro merginų tautinių šokių kolektyvo „Verbelė“ (vad. Nijolė Vidžiūtė) merginos, Pasvalio kultūros centro Mikoliškio skyriaus moterų  šokių kolektyvas „Vasarė“ (vad. Jolanta Preidžiuvienė), dainų pynes pynė Paįstrio kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Įstrelė“ (vad. Virginijus Kiršgalvis), gražiausius ritmus dovanojo Paįstrio kultūros centro kapela „Gegužinė“ (vad. Jolita Rutkauskienė). Visos tądien į sceną lipusios moterys dabinosi numerėliu ir kiekviena jų dalyvavo rinkimuose.  Iš viso koncerte pasirodžiusių damų tikėtasi išrinkti gražiausią lietuvaitę.

Du rimti vyriškiai, prisiėmę vertinimo komisijos pareigas, renginio pabaigoje kiek mažiau rimtai išsakė savo nuomonę. Juos sužavėjo moterų pasirodymai, tačiau išskirti ir išrinkti vienos, gražiausios lietuvaitės titulo nusipelniusios, moters jie neįstengė. Tik prasitarė, kad žaviausia lietuvaitė ta, kuri pasidabina tautiniu kostiumu.

Taip nei viena dalyvė nebuvo pamiršta ar nuskriausta, o visi renginyje dalyvavusieji vaišinosi puoštu tortu.

Vaikų dainos Lietuvai

O štai Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinys tą pačią vasario 15 dieną erdvioje įstaigos salėje subūrė vaikus, jų tėvelius ir visus neabejingus Lietuvos gimtadienio 101-ajam minėjimui. Koncerte „Trys Tėvynės spalvos“ suskambo retro grupės „Vėrinys“ (vad. Liudvika Strazdienė) ir folkloro ansamblio „Vėtrungė“ (vad. Reda Ona Manikienė) atliekamos dainos. Visos jos apie Tėvynę arba Tėvynei, todėl atitinkamai atliepė mažųjų koncerto artistų parengtą programą.

Panevėžio rajono Bernatonių mokyklos-darželio vaikai užlipę į sceną žiūrovus nustebino artistiniais savo sugebėjimais: skambėjo eilės ir dainos, vaikų rankose plazdėjo vėliavėlės, o veiduose švietė šypsenos. Vieni jų scenoje jautėsi drąsiau, kitus padrąsino greta stovintys draugai, tačiau kiekvienas jų, ypač dainas, atliko iš visos mažos savo širdies ir su dideliu užsidegimu.

Kūrybiškas žvilgsnis į šventę

Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinyje visi, kurie buvo nusiteikę minėti Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną – šventę pasidovanojo patys sau. Šiek tiek po pusiaudienio vyko kūrybinės dirbtuvės, kuriose tautinėmis spalvomis buvo puošiamos medinės lentelės, vėliau atsidūrusios dirbtuvių dalyvių namuose, primindamos apie vykusią šventę ir jos prasmę.

Kiek vėliau vakare visi rinkosi į jaukią vakaronę, kurioje sužibėti galėjo net ir mažiausiai drąsūs Daukniūnų gyventojai. Būtent jie patys ir atliko tą vakarą skambėjusias lietuviškas dainas: rinkosi muziką, rankose spaudė mikrofoną ir drauge su už stalo susėdusiais palaikytojais dainavo karakoke.

„Maloniai jaukus vakaras čia gavosi,“ – prieš pat renginio pabaigą šypsodamasi sakė vyriausia to vakaro šokėja.

Eilės ir romansai

Paįstrio kultūros centro Piniavos padalinys kartu su Piniavos gyventojų bendruomenė taip pat minėjo valstybei prasmingą šventę. Čia vasario 16 dieną vyko koncertas, kurį papuošė Raguvos kultūros centro meno vadovės Rimos Žudienės ir Radvilės Kraujalytės dueto atliktos dainos. Savo knygą „Vardan tos…“ pristatė piniavietė Emilija Valentinavičienė, o gražiausiais, jau pavasariu jau kvepiančias gėlių puokštes viešnioms įteikė gyventojų bendruomenės „Piniava“ pirmininkas Zigmas Babilas.

— —

Ir visuose renginiuose dalyvių lūpose skambėjo Tautinė giesmė. Kiekvienas minėjimas prasidėjo nuo geriausiai kiekvienam šalies piliečiui žinomo kūrinio, kuris apjungė ir suvienijo visus – Paįstrio kultūros centrą ir padalinius – vienam tikslui – švęsti atkurtą Lietuvą.

Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė