Nepriklausomybės šventės įvairovė

Paįstrio kultūros centras ir jo padaliniai lankytojus kviečia į labai įvairius bei pakankamai skirtingus Lietuvos valstybei svarbių minėtinų datų renginius. Ne išimtis ir savaitgalį minėta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena – sau tinkantį bei patinkantį renginį rasti galėjo bene kiekvienas.

Premjera Lietuvos varduvių proga

Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinys dar šeštadienį visus kvietė į Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimo renginį. Taip jau sutapo, kad kovo 9-oji yra ir mūsų valstybės varduvės, tad Smilgių kultūros centro Perekšlių padalinio mėgėjų teatro „Saulėgrįža“ (vad. Audronė Palioninė) spektaklis „Juodai balta istorija“ patį pirmą kartą buvo parodytas labai iškilmingą dieną.

„Šiandien yra lygiai 1 110 metų, kai anuomet Kvedlinburgo analuose pirmą kartą įrašytas buvo Lietuvos vardas,“ – šeštadienio popietę priminė teatro vadovė Audronė Palionienė.

„Juodai balta istorija“ žiūrovus lydėjo per svarbiausias valstybės formavimosi datas ir jas priminė, metraštininkų argumentai jas spalvino tai tamsiomis, tai šviesiomis spalvomis. Keturi etiudai su skambančiomis solistės dainomis tapo savotiška istorijos pamoka.

„Gaila, kad kameros šiandien nepasiėmiau. Būčiau nufilmavęs ir anūkams parodęs,“ – girdamas spektaklio premjerą neslėpė berčiūnietis Albinas.

Daukniūnuose Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas ne prasidėjo, o baigėsi iškilmingai – sugiedota Tautine giesme, kai salėje jau buvo susirinkę visi – ir aktoriai, ir žiūrovai.

Romansai sekmadienio popietę

Sekmadienį po Šv. Mišių Paįstrio Švč. Mergelės Marijos globos bažnyčioje Paįstrio bendruomenės žmonės ir svečiai skubėjo į Paįstrio kultūros centrą. Pilnutėlėje salėje įsiteko ir jauni, ir suaugusieji, ir vietos gyventojai, ir svečiai, iš kiek toliau atidundėję.

Patriotiškai ir džiugiai nusiteikę, linkėdami šviesos bei laisvės išsaugojimo, paspaudę vieni kitiems rankas, visi giedojo Tautinę giesmę.

Lietuvos Respublikos Seimo narė Guoda Burokienė paįstriečiams padovanojo Lietuvos trispalvę. Susirinkusius taip pat prasmingos valstybei datos proga pasveikino Paįstrio kultūros centro direktorė Daiva Kiršgalvienė bei bendruomenės pirmininkas Rimantas Pranys.

Koncertine programa iškilią datą papuošė Panevėžio folkloro kolektyvo „Raskila“ (vad. Lina Vilienė) koncertas. Neliko nė vieno abejingo popietės renginiui: kas žodžius mokėjo – romansus kartu su kolektyvu traukė, kas ritmą pagavo – pritariamai plojo, atsisveikindami dauguma šypsenų neslėpė ir dėkojo už šventišką sekmadienio vidudienį.

Svečiai iš Linkuvos

Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinio lankytojai kovo 10 dieną scenoje išvydo tikrą tautinę šventę. Trispalvėmis puoštoje scenoje folkloro dainas atliko ir šokių riestinius raitė Linkuvos kultūros centro vaikų ir suaugusių meno kolektyvai.

Dainose skambėjo pagyros Lietuvai, kalbose – papročių slėpiniai, o šokiuose ne tik lietuviški, bet ir latviški ritmai.

„Mes netoli sienos su Latvija gyvename, neretas svečias vestuvėse latvis būdavo, tad bendri šokiai tapo kaip ir būtinybė,“ – tarmiškai pasakojo kolektyvo vadovė Aelita Garalevičienė.

Sveikinimo žodžiai bei Tautinė giesmė taip pat nulydėjo sekmadienio popietę Bernatoniuose. Čia kaip niekada buvo juntama pakili šventinė nuotaika.

Belaukiant pavasario…

Ne tik ateiti ir pamatyti, bet dar ir paklausyti, kokią gi koncertinę programą žiūrovams dovanos Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos bei Panevėžio muzikos mokyklos solistės (mokyt. Jorūnė Jakubėnienė) kvietė Paįstrio kultūros centro Piniavos kultūros darbuotojai ir bendruomenė. Čia Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimui skirtame renginyje pasirodė ne tik jaunosios atlikėjos, bet ir aranžuotojas, muzikantas Donatas Čemeris.

Gražiausiais žodžiais Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimą nulydėjo Paįstrio kultūros centro Piniavos renginių organizatorė Agnė Šablinskienė bei gyventojų bendruomenės „Piniava“ pirmininkas Zigmantas Babilas. Neseniai atnaujintų bendruomenės namų sienos tądien žaismingai puošėsi Tomo Sutkaus muzikos ritmu šokdinamomis šviesomis.

Tekstas ir fotografijos Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vadovės Arnetos Matuzevičiūtės