Kūrybai įkvepiantis lygiadienis Daukniūnuose

Lygiadienis – mistinis laikas, kai nakties ilgumas sutampa su dienos ir į šiaurinę žemės dalį spartesniu žingsniu žengia tamsa. Per rudens lygiadienį senovės lietuviai džiaugdavosi derliumi, dėkodavo gamtai. Pasibaigus darbams ir atkeliaujant šaltajam metų laikui – atsiranda daugiau laiko sau, daugiau laiko kūrybai.

Šia proga Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinys pakvietė lankytojus į „Kūrybinį lygiadienį“, kuriame savo muzikinius kūrinius atliko atlikėja Rima Žudienė, o savo eiles skaitė kraštietė Zita Skindzerienė. Moterų pristatoma kūryba sukūrė jaukią vakaro aurą, žiūrovų mintis nulydėjusią įkvėpimų takais. Dainos ir eilės – papildė viena kitą. Renginio temos sukosi apie rudenį, akį traukiančias gelstančių medžių spalvas ir gyvenimiškus išgyvenimus.

„Gal prireiks laiko, kol tik ką girdėtas koncertas nuguls sieloje, bet labai viliuosi, kad artėjant tamsesniam laikui, muzika ir rudeniškos eilės, įkvėps ir jus kūrybiniams ieškojimams“, – sakė Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė.

Renginio metu buvo atidaryta ir Albino Valainio medinių rankdarbių paroda. Vyras kurti pradėjo tik išėjęs į pensiją, o dažniausiai iš medžio šakos išdrožta į jį pažvelgia pelėda. Būtent spalvingų pelėdų parodą iki spalio 31 dienos galima apžiūrėti Daukniūnų bibliotekoje.

Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė