Kinas didesnis už gyvenimą

Malonu prisiminti prabėgusią vasarą ir jos metu daug susidomėjimo sulaukusį projektą „Jaunųjų kūrėjų kino dirbtuvės Piniavoje“.

Būrys smalsių vaikų ir jaunuolių turėjo šaunią galimybę susitikti ir gyvai pabendrauti su aktoriumi Vytautu Kontrimu, kuris negailėjo praktinių patarimų ir mielai papasakojo apie aktoriaus profesijos įdomybes. Po intensyvaus aktorinio apšilimo projekto dalyviai papuolė į tikras kino dirbtuves, tapo aktoriais, režisieriais, opetaroriais, bei susipažino su pliauške. Vyko edukacinis kūrybinis užsiėmimas „Kuria kiną vaikai“, kurio metu buvo sukurti trys trumpametražiai vaizdo filmukai „Kabliukas“, „Gimtadienio dovana“ ir „Kino diena“.

Trumpametražių filmukų premjera įvyko specialiai surengtame kino vakare po atviru dangumi Piniavoje. Gausiais susirinkusių tėvelių, draugų ir smalsuolių plojimais ir ovacijomis buvo įvertintas jaunųjų kino kūrėjų darbas. Vakaro pabaigoje visi projekto dalyviai turėjo progą išvysti režisieriaus Mindaugo Survilos filmą apie užburiantį gamtos grožį „Sengirė“.

Įspūdžių daug. Drąsiai galima sakyti, kad jaunųjų kūrėjų kino dirbtuvės Piniavoje pavyko.

Dalyviai pritars – kinas didesnis už gyvenimą.

Visus tris vaizdo filmukus galite išvysti paspaudę šią nuorodą: https://www.facebook.com/PaistrioKulturosCentras/videos/?ref=page_internal

Vaikų vasaros užimtumo ir poilsio projektą finansavo Panevėžio rajono savivaldybė.

Paįstrio kultūros centro renginių organizatorė Agnė Šablinskienė