Kaip Lietuvą identifikuoti užsieniečiui

Teatralizuotas Vasario 16-osios minėjimas Paįstrio kultūros centre pakvietė susirinkusiuosius į kelionę autobusu po Lietuvą. Renginio organizatoriai siekė parodyti kitokią, dar ne labai žinomą mūsų šalį, atrasti mažiau lankomas vietas. Kelionės gidas Andrius Gudas ekskursijos dalyvius supažindino su Vilniaus šv. Jonų bažnyčios varpine, kur pasikėlus į 400 m aukštį atsiveria kvapą gniaužiantys sostinės vaizdai. Siūlė aplankyti Vilniaus gatvėje laimę nešantį talismaną- ,,Sėkmės pilvą“, kurį paglostę iniciatyvūs ir verslūs žmonės gali tikėtis sėkmės.
Toliau virtuali kelionė persikėlė į Ventės ragą, kur geriausiai Europoje galima stebėti migruojančius paukščius. Kuršių Nerijoje- aplankyti Parnidžio kopą ir skulptoriaus R.Kvinto iš bronzos išlietą skulptūrą V.Kernagiui atminti.
Ekskursijos dalyviai užsuko ir į Anykščių šilelyje vinguriuojantį Medžių lajų taką, kuris toks vienintelis yra visoje Rytų Europoje.
Neįprastos kelionės paskutinė stotelė- Paįstrys. Jeigu svečiai užsieniečiai apie mūsų paminėtus objektus bus kažką girdėję, tai tikrai atsiras tokių, kurie dar nėra buvę Paįstryje. Čia visada su šypsena mes pasitinkame ir išlydime svečius kepta Verutės ir Viktoro Mažylių duona, Dianos gaminamais sūriais, istoriniu ir Lietuvai gerai žinomu Zikaro muziejumi, kompozitoriaus J.Gudavičiaus apartamentais, folklorinio ansamblio ,,Kultuvė” (vadovė Onutė Rimkuvienė), moterų ansamblio ,,Įstrelė” (vadovas Virginijus Kiršgalvis), liaudiškos muzikos kapelos ,,Gegužinė” dainomis, jaunojo šokėjo mokyklėlės mergaičių (vadovė Nijolė Vidžiūtė) pasirodymais ir, žinoma, dūdų orkestro ,,Dūdorėlis” atliekamais kūriniais.
Bendruomenės pirmininkas Rimantas Pranys įteikė Lietuvos vėliavą patriotiškiausiems šių metų paįstriečiams: Teresei Jačionytei ir Algiui Žutautui, o Virginija Paužuolytė- Trybienė leido pasigrožėti savo austomis tautinėmis juostomis.
Kiekvienas atėjęs į renginį rado savo ryšį su gimtine, kūrė savo asmeninę istoriją ir pajuto savo šventės emociją bei tradiciją.

Nuotraukų galeriją galite rasti čia

Paįstrio kultūros centro meno vadovė Rūta Meleškienė