Juozo Zikaro memorialinis muziejus – virtualioje pamokoje 

Rugsėjo 24-ąją, Pasaulinės turizmo dienos išvakarėse, Panevėžio rajono Paliukų skulptoriaus Juozo Zikaro memorialinis muziejus sulaukė garbingų svečių iš Kauno nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus. Edukacijų vadovė Justė Kutkienė kartu su muziejininke bei Juozo Zikaro namų-muziejaus Kaune vadove Rasa Jone Ruibiene apsilankė žymaus menininko gimtinėje. Viešnių tikslai siejami su M. K. Čiurlionio dailės muziejaus projekto „Atrask savo kraštą muziejuje“ įgyvendinimu.

Muziejininkės, padedamos operatoriaus Mariaus Paplausko, kuria filmuką ir virtualią pamoką apie skulptoriaus J. Zikaro gyvenimą ir kūrybą. Paliukų J. Zikaro memorialinis muziejus ir Paįstrio Juozo Zikaro gimnazija yra pakviesti bendradarbiauti įgyvendinant projektą. Taip mes tapome kūrybinės grupės nariais ir mūsų užduotis yra pateikti kuo daugiau autentiškų detalių ir faktų apie žymaus menininko vaikystę, jaunystę, mokslo žinių siekimą ir pirmuosius kūrybinius bandymus.

Tikimės gražios ir turiningos tolesnės partnerystės su M. K. Čiurlionio dailės muziejumi ir Juozo Zikaro namais-muziejumi Kaune. Ačiū nuoširdžioms ir niekad nepailstančioms kolegėms Rasai Jonei Ruibienei, Justei Kutkienei už draugystę ir pasidalijimą žiniomis bei patirtimi. Nekantriai lauksim pirmos virtualios pamokos, kurios bandomasis pristatymas vyks Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijoje 10 klasės mokiniams.

Panevėžio rajono Paįstrio kultūros centro muziejininkas Virginijus Kiršgalvis